Sweet Message
Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług – więcej o cookies
Blog
Czekoladowe właściwości – o tym, dlaczego warto jeść czekoladę
2018-01-19

Czekoladowe właściwości – o tym, dlaczego warto jeść czekoladę

Czekolada to przysmak, którym możemy zajadać się do woli. Uwielbiamy ją przede wszystkim za pyszny smak, konsystencję, ale także, a może przede wszystkim za pozytywne oddziaływanie na nasz organizm. Poprawę samopoczucia w trakcie i po konsumpcji czekolady zawdzięczamy jej szczególnie kojącym właściwościom.

Warto zaznaczyć, że w czekoladzie zawarte substancje chronią nas przed wieloma chorobami pozytywnie stymulując odporność organizmu.

Już w pradawnych czasach wiedzieli o tym wojownicy azteccy. Korzystali oni ze szczególnych właściwości czekolady, pijąc przed wyjściem na pole bitwy napój z kakaowego proszku. Efektem picia napoju z ziarna kakaowca był osiągnięty pozytywny euforyczny nastrój, który przezwyciężał obawy, strach i lęki przed nadchodzącą walką.

Z medycznego punktu widzenia spożycie czekolady zapobiega między innymi zakrzepom i zmniejsza ryzyko zawału serca. Ponadto w 100 gramach gorzkiej czekolady znajduje się aż 300 mg magnezu, który poprawia sprawność intelektualną, dlatego często przed wysiłkiem umysłowym zachęca się do konsumpcji czekolady. Fińscy naukowcy zajmujący się szeroko pojętym badaniem przyszłych matek odkryli, że konsumpcja czekolady poprawia nastrój kobiet w ciąży, a to pozytywnie wpływa na rozwój płodu.

Czekolada to nie tylko przyjemność dla naszego podniebienia. Coraz modniejsze są specjalne kuracje czekoladowe, którymi leczy się zmęczenie. Takim przykładem są relaksujące kąpiele czy masaże przy jej użyciu. Uważa się, że masło kakaowe zawarte w czekoladzie ma właściwości odmładzające i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Konsumując czekoladę warto pamiętać, aby była ona wysokiej jakości. Idealna czekolada posiada aksamitną konsystencję i powoli rozpływającą się w ustach.

Takie właśnie są praliny od Sweet Message, gwarantując niepowtarzalne doznania kulinarne. A wszystko to dzięki najwyższej jakości wyselekcjonowanych surowców takich jak ziarna „pure nacional” pochodzące z małej peruwiańskiej doliny oraz autorskich receptur naszego Chocolatier. Każda pralina to nowa przygoda smakowa, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających smakoszy.